[​IMG]
American Truck Simulator’un ilk ve sonraki sürümlerine ilişkin çığ gibi gelen soruların cevabını verme vakti geldi.

İlk sürüm ilk gün çıktığında California eyaletini içerecek. Baştan beri plan buydu.

Şunu belirtmekten mutluluk duyarız ki 3 Şubat tarihinde Nevada eyaleti de sürüm için hazır olacak. Oyun ambalaj kutusu kesinleşirken biz halaNevada’nın bitişinden emin değildik, bu yüzden satılacak olan kutular üzerinde California bulunuyor. Kısacası Nevada DLC’si herkes için bedava bir oyun güncellemesi olacak, bu ne zaman veya nerede oyunu aldığınıza bağlı değil.​

[​IMG]

Herkesin bildiği üzere şu an Arizona DLC’si için çalışıyoruz. Perakende kutusunun içinde aslında bir Arizona DLC’si var ve oyun sürümü sonunda bittiğinde kullanıcıları tarafından kilidi açılabilecek. Arizona DLC’nin de herkes için ücretsiz olacağını duyurmaktan da memnunuz. Sadece biraz daha beklemek zorundasınız çünkü haritanın diğer kısmı hala gelişme aşamasında.

Gerçekten oyunu belirli bir kanaldan satın almak için endişelenmenize gerek yok. Bu Steam olsun veya herhangi bir dijital mağaza ya da bir fiziksel mağazada oynanabilir içerik herkes için aynı olacaktır.

Oyunun çıkışında birkaç perakende yayıncı ile daha zengin bir sürüm (ve daha pahalı) sunmaya karar verdiler. Bu da Collector’s Edition yani koleksiyoner meraklıları için çeşitli hediyelerin bulunduğu bir kutu. Bu kutu oyuna kendiliğinden geldiği zaman, kurulumu aynı ve aynı DLC’lerin kilidi açılabilecek.

American Truck Simulator‘ın önerilen oyun fiyatı $20/€20 olacaktır. Alternatif para birimleri, bazı yerel pazar özellikleri güzel yuvarlamalarla hafif farklılıklar gösterebilir.​

[​IMG]

Kesinlikle American Truck Simulator dünyasında Arizona’yla ilgili çalışmamızı durdurmayı planlamıyoruz. Buna karşın, önümüzdeki yolun uzun olduğunun farkında olun, oyunun tüm kıtayı içermesi yıllar alacak. Oyuna belirli aralıklarla düzenli bir biçimde güncellemeler yapacağız, ilerdeki DLC güncellemeleri içinse hepsi olmasa da bazılı için ödeme yapılacak. Bunun çıkışıyla yeni bir iş modeli de geliyor. Eğer sahilden sahile sürmek istiyorsanız bunu şimdi yapmanız mümkün olmayacaktır ve bu başlangıçtaki satın alma fiyatından daha fazlasına mal olacaktır.

Bu Doğu Sahili’ne(East Coast-New York vb.) ulaşmak için harika bir şans olur. 60. kuzey enlemine ve Ekvator’un güneyine doğru gitmek muhteşem olurdu. Ama sonuçta bu size bağlı bizim topluluk (oyunculardan bahsediliyor) eğer bunun gerçekleşmesini istiyorsa cüzdanlarından oy verecek. İlerde takımımızın yeni seçeneklerle ve zorluklarla mücadele edebilmesi için sizden doğru bir rehberlik bekliyoruz.

Sabrınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

TÜRKÇE ÇEVİRİ: @Memduh Başgan