Bugün American Truck Simulator‘da dorse teslimatlarının hedefe bırakılmasını farklı bir yaklaşımından bahsetmek istiyoruz.

Ekip daha fazla çeşitlilik arıyor ve gerçek dünyada nasıl oluyorsa benzer bir şekilde uygulamak istiyor. Hedefe varışta geçidi geçtikten sonra aktivasyon noktasına durmanız beklenir(Yük piyasasında kargo seçerken zaten yaptığınız gibi). Bu durumda onun dağıtıcısı ile bekçi talimatlarını almak için belirli bir noktada veya boşaltma işleminindeki diyaloglar benzetilir.

VOLTISON MOTORS firmasına teslimat yaparken çıkan ekranda 3 farklı seçenek sunuluyor. Yetenek park etmesi için 40 xp, güvenli yani direkt düz park etme için 15 xp ve park etmeyi atlama için ise 0 xp veriyor.

Bu özellik beta testlerinden beri geri bildirim alınarak arkaplanda geliştirilmeye devam ediliyor. Yukarıdaki şematik olarak görebilirsiniz. Şimdi kullanıcı arayüzü sunumu için çalışılıyor.
American Truck Simulator‘da kargo terminallerinin çoğunluğu dorselerin birkaç alternatif bırakma noktası içermesi için tasarlanmıştır. Bazılarında manevra daha kolay bazılarında ise daha zordur. Oyun rastgele olarak daha zor yerlerden birini seçecek, bu belirli noktada dorseyi bırakma işlemi sırasında hangisini istediğinizi siz seçeceksiniz.

ETS 2’de olduğu gibi park etme işlemini atlayabileceğiniz bir seçenek mevcut olacak.
Ayrıca kamyon ve dorseleri belirli noktalara park etmek için zorluklara dayalı manevraların gerekeceği XP ödülleri kazanabilirsiniz.

Bu eklenen çeşitliliğin topluluk tarafından takdirle karşılanacağına inanıyorlar. Bu Euro Truck Simulator 2 teslimatlarında olduğu gibi monotonluğu kıran oyun içinde bir mini oyun türüdür. Aslında bu konuda olumlu tepkiler gelirse ATS ‘den Euro Truck Simulator 2‘ye getirmek istiyorlar.

Eğer oyun aracılığıyla daha fazla kullanıcı arayüzü penceresinin açılmasıyla akışın kırılacağını düşünüyorsanız Oyun Seçeneklerinde bunu ayarlamak için bir seçenecek olacak(kapatılabilir). Her zaman daha karmaşık zorlu görevi üstlenmeyi tercih edebilirsiniz tabii şirket gerçekten bunu istiyorsa ya da sadece kolay noktalarda yükü boşaltmaya razı olabilir.