[IMG]
İki yıl önce birkaç ülkenin boya paketi DLC’lerini satışa sunarak bu işte tecrübe kazanmaya başladık. Nereye doğru gittiğimizin farkında değildik – oyun içerisinde bir DLC için birbirinden bağımsız 50 adet grafik dosyalarından bahsediyoruz. Bu dosyaların sırasıyla önce kabin şekline göre sonra 3D (3 boyutlu) ve gölgelendirmeli şekilde çekicilere uyarlanması gerekiyordu.

İlk başlarda bunu yapmamız katlanılmaz görünmüyordu ancak şu an binlerce dosyayı kontrol etmemiz lazım ve bu biraz korkutucu geliyor. Bir boya paketi DLC’si oluşturmak sadece birkaç hafta sürüyor ancak 3D tarafını düşündüğümüz zaman bu süre aylara kadar çıkıyor.

DLC’lerin neredeyse bittiğini zaten daha önceki blog yazılarımızda bahsetmiştik. Bu sırada oyun motorumuz ve teknolojimiz ile ilgili çalışmalara da devam ediyoruz ki bu çalışmalar bizim DLC için çalışmalarımızda yardımcı oluyor. Boya paketini çıkarmadığımız ülkelerdeki hayranlarımız, bu paketler için gayet net bir şekilde isteklerini dile getiriyorlar ve onları görmezden gelip ihanet etmek bize yakışmaz.

Buradaki küçük birimimiz insanların kendi ülkelerinin boya paketlerini görünce sevinmeleri ve şaşırmaları için titiz çalışıyorlar. Bizim için önemli olan da bu. Hayranlarımızın yaptığımız işten mutluluk duyması. DLC’leri bunun hatırına dağıtmıyoruz tabii ki de ve umuyoruz ki bir çok insan bunu istedikleri için alıyorlar.

Bugün görevimizdeki iki adımı daha geçtiğimizi duyurmaktan gurur duyarız. Ki bu iki adım Macaristan ve Türkiye boya paketleri.

[IMG]
[IMG]

TÜRKÇE ÇEVİRİ: @Dystopia