[​IMG]

American Truck Simulator‘un ilk sürümünün bir parçası olan nakliye kamyonları açıklamayı sizlere borç olarak hissediyoruz. Son dakikaya kadar bu haberi erteliyoruz, çünkü durum hala değişebilir. Ama en son bulunduğumuz durum hakkında açık olmalıyız.

Geçtiğimiz yılda, geliştirilmekte olan tır modelleri hakkında ekran görüntüsü ve videoları paylaştık. Fanlarımız gerçekten gözü açık insanlar, bu paylaştığımız fotoğraflarda vs. neyin ne olduğunu gözlerine kestirip, oyuna nelerin gelebileceğini önceden kestirebiliyorlar.

Yakın zamana kadar, oyun başlangıcına başta 4 tır eklemeyi düşünüyorduk ve ekran görüntüleri bu iyimserliği yansıtıyor. Maalesef lisansların sonuçlandırılması müzakerelerin ve onay işlemlerini geçen araçlar beklenenden daha uzun sürüyor ve bazı tırların oyundaki toplu fotoğraflarda artık görülmediğinin farkına varmışsınızdır.

Sonuç olarak oyun iki tırla satışa sunulacak.

PACCAR grubuna nazik desteğinden teşekkür ediyoruz , oyunun başlangıcında Kentworth T680 ve Peterbilt 579‘un olacağını duyurmaktan mutluluk duyarız.​

[​IMG]
PACCAR lisanslı Kenworth T 680

[​IMG]

PACCAR​ lisanslı Peterbilt 579

Oyun yayınlandıktan sonra ve medya Spotlight’ına düştükten sonra, çok önemli temel bir lisanslama aracı – pazara yönelik başarılı bir oyun olacak. Lisans müzakereleri çoğunlukla ‘’Tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan çıkar?‘’ tarzı problemleri andırıyor. Çok özel alan içinde bir lisans elde etmek için, öyle markete girip raflardan bir şey almaya benzemiyor. Yarış oyunlarında geniş tecrübe sahibi araba imalatçılarının aksine, tüm kamyon imalatçıları için bu tamamen bir keşfedilmemiş arazi. İçimizde pazarlama/lisanslama fikirlerini onaylayanlar için şirket içinde her zaman bir yol aradık ve sesimizi duymanın kolay olmadığını fark ettik. American Truck Simulator’un oynanabilir haliyle müşterinin eline ne olursa olsun koymamızın şansı, bize çok önemli bir konuşma alanı sağlıyor.​
Sonunda oyun marketlerdeki yerini aldığında, kamyon fanlarının üzerindeki etkisini kanıtlayabildiğimizde, daha çok tır imalatçılarının dikkatini çekmeyi umuyoruz. Onların bize katılması belki bizim için yararlı olacak ve hatta bizi acele etmeye itecekler böylece paketi geride bırakmış olmayacaklar. Fanlarımızın sesli desteği Avrupalı tır imalatçılarına oyunun dikkatini çekmek için, oyunun ilk sürümü eksik çıktığında, böyle bir tecrübeyle ilk defa Euro Truck Simulator 2 ile karşılaşmıştık.
Birkaç fazla araçlar için gayet güzel bir ilerleme kaydettik ve yayınlandığı haftalarda, oyundaki bazı boşlukları bu araçları ekleyerek dolduracağımızdan eminiz. Bunları tıpkı Euro Truck Simulator 2‘deki olduğu gibi ücretsiz bir şekilde oyun güncellemeleriyle ekleyeceğiz.

[​IMG]
PACCAR tarafından lisanslanan Kenworth W900 yakında American Truck Simulator’da…
[​IMG]
PACCAR tarafından lisansına izin verilen Peterbilt 389 yakında American Truck Simulator’da görünecek.

Şimdi yasal uyarı zamanı – yazının bu kısmından sonra göreceğiniz kamyon resimleri veya markaları sadece açıklamada kullanılmak için alınmıştır ve oyunda belireceğine dair bir garanti teşkil etmemektedir. Kapıyı aralamaya çalıştığımız zamanlarda bunları deney olarak uygulamıştık. Görebileceğiniz üzere bazıları teknik olarak oyuna entegre olmak için yeterince gelişmiş, yine de daha yarısı bitmiş olan ve oyuna entegre için hazır olmayan çok tır var.

[​IMG]
Los Angeles’ın kuzeyinde güzel bir kamyon – Freightliner Cascadia

[​IMG]
San Francisco, Golden Gate köprüsünde Volvo VNL yani Valiant


Maya programında render alınan International LoneStar

Bu arada, hala Euro Truck Simulator 2 üzerinde çalışıyoruz. Bugün Kuzey Amerika araçlarının tonlarını biraz gösterdiğimiz üzere, Avrupalıfanlarımızın ihanete uğramış hissetmesini istemedik. Bu yüzden Euro Truck Simulator 2 kullanıcıların kutlama yapabileceği, yeni bir tırın hazırlandığı bir fotoğraf paylaşmak istedik.

[​IMG]
Fransa’nın güneyinde bir yerde görünen Renault Range T.

TÜRKÇE ÇEVİRİ: @Memduh Başgan