1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözülemedi Logitech G29 Oyuna Girince Sertlik Sorunu

Konusu 'Çözülmemiş Sorunlar' forumundadır ve Forever Winners tarafından 30 Eylül 2020 başlatılmıştır.

1. Forever Winners

Forever Winners
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

28
    24
    6
    35
    TruckersMP Profili
    Herkese merhaba, Logitech G29 direksiyona sahibim. Logitech G Hub' tan yay merkezlemesini her ne yaparsam yapayım direksiyon sertliği oyuna girince değişiyor. Örnek olarak, yay merkezlemesi ister %0 ister %100 olsun oyuna girince direksiyon ayarladığım şekilde kalmıyor. Umarım bu problemin çözümü vardır ve biri bana yardım eder. Herkese iyi oyunlar...

2. nameless23

nameless23
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

998
    1.254
    250
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Eğer ayarları doğru yaptıysan aracı çalıştırıp sürüşe başladığında direksiyon yumuşar. Yumuşamıyorsa feedback ayarlarımı atabilirim ben de G29 kullanıyorum.

hoca33 2 ve hackvita bunu beğendi.
  3. Forever Winners

Forever Winners

28
    24
    6
    35
    TruckersMP Profili
    Çalıştırdığımda da aynı kalıyor. Her türlü ayarı denedim ama yine de atarsanız sevinirim. Demek istediğim oyuna girince direksiyon sabit bir ayara geçiyor ne yaparsam yapayım direksiyon sertliği değişmiyor ama oyundan çıkınca yaptığım yay merkezlemesi oluyor, bu arada cevap için çok teşekkürler..

4. nameless23

nameless23

998
    1.254
    250
    Volvo
    TruckersMP Profili
    [​IMG] [​IMG]

Merkezlemeyi ve direksiyon direncini biraz daha azaltabilirsin.

Extreme ve hoca33 2 bunu beğendi.
  5. Forever Winners

Forever Winners

28
    24
    6
    35
    TruckersMP Profili
    Teşekkürler, yay merkezleme gücünü %15 yapıp oyuna giriyorum ama oyuna girince tahmini %20-%25 civarlarına çıkıyor. Ayarı %100 yapsam da aynı şekilde. Bir türlü çözemedim, çok saçma bir durum. İlginize teşekkürler.

YusufE bunu beğendi.
  6. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.459
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ayar dosyası varsa, oyuna girmeden önce programdan ayarları yapıp, ayar dosyasını salt okunur yapmayı deneyebilirsin.

7. nameless23

nameless23

998
    1.254
    250
    Volvo
    TruckersMP Profili
    O ayar sanırım feedback desteklemeyen oyunlar için ben de tam anlayamadım. Sorun düzeldi mi bu arada? Dediğim gibi direksiyon merkezlemesi ve direncini kısarsan daha da yumuşar direksiyon ben sert kullanmayı seviyorum biraz.

8. Forever Winners

Forever Winners

28
    24
    6
    35
    TruckersMP Profili
    O nasıl bir şey acaba? Hiçbir fikrim yok, nasıl olduğunu söylerseniz sevinirim.

Maalesef yine aynı şekilse bence benim sorunum oyun ayarlarından değil oyuna girerken ets 2 logosu geldiği anda direksiyon ayarı değişiyor, oyunu alta atıp ayarı tekrar istediğim gibi yapıyorum sonrasında oyuna girince tekrar aynı şekilde.

9. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.459
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Şöyle. Mesela ETS2'nin belgelerimdeki klasörüne girip, config.cfg dosyasını salt okunur yaparsan, oyun içinde ayarları ne kadar değiştirsen de en çok oyunu kapatıp tekrar açtığında ayarlar sıfırlanır. O mantık.

Bir dosyayı salt okunur yaparsan, o dosya değişmez.

hoca33 2 bunu beğendi.
  10. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo
    Direksiyon driver'ında ki yay merkezleme gücü direksiyonun oyun içindeki şiddetini baskın olarak belirlemez.

Driver'dan yay merkezleme gücünü 15'e aldığında direksiyonun içinde bulundurduğu iki motordan %15'e kadar güç verir.

Ama senin oyun içinde direksiyonunun sert, yumuşak yada ideal olması tamamen oyun içinde ki ayarlarına bakar.Muhtemelen oyun içindeki ayarların fazla açık olduğundan oyuna girince direksiyon oyun ayarlarını algılayıp sertleşiyordur.

Oyun içindeki ayarlarda Titreşim Gücü ne kadar fazla olursa direksiyon o kadar sert olur.

Aynı şekilde Direksiyon Merkezlemeside ne kadar fazla olursa direksiyon o kadar çok merkeze dönmek isteyeceğinden yine sertleşir.

Yani oyun içindeki ayarları, özelliklede Titreşim Gücü'nü kendin deneye deneye bulmalısın.